Plachtenie farbami Grécka

Termín: 23.júl -30.júl 2022

Loď: Sun Odyssey 439 , Atény
Program: Atény - Aigina - Poros - Idra - Agkistri - Atény

GreckoGrecko

Grecko

Cena: 610,- EUR / osoba + letenka

(cena platná pri plne obsadenej lodi)

V cene je zahrnuté:
  • Miesto na jachte SO 439 v dvojlôžkovej kajute na 7 dní
  • Kapitánske služby
  • Záverečné upratovanie, nafta, poplatky v prístavoch
Predpokladané ďalšie náklady:
  • Letecká doprava z Bratislavy do Atén, cena od 150 €
  • Transfer z letiska do prístavu
  • Poplatky v prístavoch
  • Cestovné poistenie
  • Turistická daň

Cena je informatívna, môže sa líšiť cca 5‐15%. Presnú cenu uvedieme po zistení záujmu a následnom preverení cien leteniek, prenájmu lode a pod.

GreckoGrecko

Atény

AtényAtény sú hlavné a najväčšie mesto Grécka. Kozmopolitné mesto je veľmi známe ako mestský štát a dôležité kultúrne a vzdelávacie centrum staroveku. Je pomenované po svojej patrónke bohyni Aténe. Hoci Atény sú pretkané dedičstvom antických stavieb, sú zároveň aj moderným mestom, ktoré žije vlastným životom. Ulice sú plné ľudí, obchodov, reštaurácií, kaviarní a všetkého čo ktakému veľkomestu patrí.

Zaujímavé miesta : Akropola v Aténach, Parthenón, Acropolis múzeum, Plaka a veľa ďalších.

Aigina

Aigina Saronské ostrovy, medzi ktoré patrí aj Aigina, sa pri plavbe z prístavu Pireus objavia na obzore ako obrysy zeme vyrastajúce zo zvlnenej vodnej hladiny. Prístav v Aigine sa tiahne do oboch smerov, každého hneď pri príchode očaria biele domčeky, zvonice kostolov a kopce dvíhajúce sa nad mestom. Vysoký stĺp Apolónovho chrámu víta každú loď, ktorá okolo neho prepláva, než zakotví v prístave. Kamenným pohľadom zdraví návštevníkov objavujúcich históriu tohto nádherného ostrova, ktorý bol svojho času veľkým rivalom Atén. Na opačnej strane ostrova sa hrdo týči chrám Atény Afáje a odoláva náporu storočí. Všetko tu dýcha pokojom aten umocňuje súlad bielych domčekov a kostolov so svetlomodrou farbou mora v kontraste s všadeprítomnými kvetmi. Maškrtníkov lákajú svojou vôňou tradičné pistácie. Čas tu nie je podstatný, delí sa na východ a západ slnka.

Poros

Poros Poros je malý vulkanický ostrov, považovaný za najkrajší zo Sarónskych ostrovov. Je to jedno z najkľudnejších miest, kde môžete dokonale vychutnať chvíle svojej dovolenky. Je porastený olivami, píniami, figami a ponúka neodolateľnú krásu svojich pláží. Pokojný deň po západe slnka, nahradí bohatý nočný život.

Idra

Idra Skalnatý pruh zeme prekvapí svojou pôvodnou atmosférou zachovanou možno najmä vďaka zákazu motorovej dopravy na tomto ostrove. Dopravu na ostrove zabezpečujú somáre a mulice. Možno práve preto je Idra rajom peších turistov.

Agistri

Agistri Najmenší z ostrovov, porastený sviežimi borovicovými lesmi a krištáľovými plážami. Čaká tu dobrodružstvo pre všetkých milovníkov prírody, stačí správne nastaviť plachty.

YouTube Google+
Facebook
Opýtajte sa
Stránka Plachtenie farbami Grécka
Meno
Priezvisko
Telefón
Email
Text
  Odoslať Zavrieť