Kapitánsky kurz - chorvátska licencia

CharterDovolenka na plachetnici prináša so sebou množstvo zážitkov, ktoré nikde inde nenájdete. Plavba po mori, kúpanie sa v panenských zátokách ďaleko od preplnených pláží, objavovanie nových, nepoznaných miest, to všetko môžete na jachte zažiť a splniť si tak predstavy o aktívne prežitej dovolenke, na ktorú budete ešte dlho spomínať. Ak však nechcete byť iba pasívnym jachtárskym návštevníkom, ale túžite prevziať iniciatívu do vlastných rúk, my Vám túto možnosť ponúkame. S nami sa naučíte ovládať loď, nazbierate skúsenosti priamo na mori a môžete získať kapitánsky preukaz.
Kurzy sú týždenné. Konajú sa v prístave Kremík, ktorý sa nachádza medzi Šibenikom a Splitom. Vypisujú sa zvyčajne na začiatku a na konci sezóny, ale v prípade záujmu a dostatočného počtu záujemcov je možné zorganizovať kurz kedykoľvek. Cena však bude závisieť od ceny lode vPotápaniedanom termíne. Počas kurzu sa býva priamo na plachetniciach, na ktorých sa študuje a predovšetkým plaví. Učí sa navigácia, námorná abeceda, označenie bójí, čítanie z námorných máp, vodné cesty, meteorológia, základné pravidlá bezpečnej plavby na mori, práca s kompasmi, vysielačkou a ďalšími prístrojmi. Nezabúda sa na základy námorného práva, COLREG ani bežnú údržbu lode. Súčasťou intenzívneho kurzu je i nočná plavba, pri ktorej sa precvičí nočná orientácia a navigácia medzi ostrovmi. Veľký dôraz je kladený na manévrovanie v prístave, vyväzovanie plachetnice a kotvenie v zátokách.Zájazdy extraNa záver týždenného kurzu sa konajú skúšky v slovenčine na kapitanáte pred komisiou menovanou Ministerstvom námorníctva Chorvátskej republiky. Úspešný absolvent získa preukaz, ktorý majiteľa oprávňuje viesť na mori akúkoľvek loď do 30 ton výtlaku. Cieľom našich kurzov je pripraviť budúcich kapitánov dostatočne kvalitne na to, aby bezpečne a bez strachu mohli ovládať loď v pobrežných vodách. Neváhajte, aj vy sa môžete stať kapitánom! Minimálny vek na získanie preukazu je 16 rokov.

Informácie

Šibenik / Kremík

Pobyt na lodi, teoretický a praktický výcvik, praktická skúška na lodi, inštruktor, pobytová taxa, posteľná bielizeň, pohonné hmoty, záverečné upratovanie lode, vystavenie crewlistu.

Doprava, úrazové poistenie, strava, poplatok za skúšku a vystavenie preukazu

50% ceny pri objednaní - 50% mesiac pred nástupom
Sobota od 18.oo hod. / Sobota do 9.oo hod.

Strávite príjemnú týždennú dovolenku na jachte v Chorvátsku. Pritom získate všetky potrebné znalosti a zručnosti na ovládanie rekreačnej námornej jachty. Naučíte sa čítanie z mapy, navigáciu, prácu s GPS a potrebné predpisy. Na záver získate po úspešných skúškach preukaz .


Prečo náš kapitánsky kurz trvá týždeň?

Za tri alebo štyri dni sa človek počas kurzu nenaučí ovládať loď tak, aby si ju potom bez obáv prenajal sám. Na nacvičenie správnej reakcie v rôznych situáciách, získanie potrebných zručností a hlavne odhadu je nevyhnutná dostatočná prax. Naše sedem ročné skúsenosti s organizovaním takýchto kurzov nás presvedčili, že týždeň intenzívneho kurzu je minimálny čas na to, aby ste potom zvládli bezpečne ovládať loď. Yacht Travel nerozdáva preukazy, ale vychováva kapitánov.

Termíny

Ceny jednotlivých termínov sú uvádzané ako loď / týždeň.
22. 4. 2017 29. 4. 2017 530,- EUR
29. 4. 2017 6. 5. 2017 530,- EUR
27. 5. 2017 3. 6. 2017 570,- EUR
1. 7. 2017 8. 7. 2017 620,- EUR
19. 8. 2017 26. 8. 2017 620,- EUR
23. 9. 2017 30. 9. 2017 530,- EUR
Iný termín
Last Minute - Akciová cena Rezervovať
YouTube Google+
Facebook
Opýtajte sa
Ponuka Kapitánsky kurz - chorvátska licencia
Meno
Priezvisko
Telefón
Email
Text
  Odoslať Zavrieť